Sklolaminátové bazény

Tyto laminátové bazény jsou dokonale pevné a hladké vodní nádrže vyrobené jako jediný monolitický kus bez jakýchkoliv spár po lepení či svařování.

Vlastnosti sklolaminátových bazénů BALAREPO

Sklolaminát má oproti plastům nebo fóliím mnohonásobně vyšší životnost, neoxiduje, nekřehne, je tepelně a tvarově stálý a velmi odolný proti mechanickému poškození. Konstrukce bazénů a jejich povrchová úprava umožňuje ponechat vodu v bazénech celoročně bez obav z poškození mrazem a zaručuje trvanlivost povrchu, který ani po letech nebledne a neztrácí lesk.

Typy bazénů

Bazény jsou vyráběny na formách. Jejich velikost a tvar tedy není možné měnit dle specifikace zákazníka. V nabídce máme níže uvedené typy bazénů.

Reno

Malý a přesto velký obdélníkový bazén s rohovým protiskluzovým schodištěm, které minimálně ubírá plochu samotného bazénu. Naplno si tak užijte jeho více jak pětimetrové délky. Bazén je po celém obvodu vybaven pochozím límcem, který výrazně usnadňuje realizaci okolní povrchové úpravy, je také přirozeným ukončením bazénu..

 • Délka: 5,50 m
 • Šířka: 2,90 m
 • Hloubka: 1,40 m

Baltik

Bazén Baltik je bazén s pohodlným vstupem a relaxační lavicí, navíc doplněný o odpočinková lehátka. Široké schodiště umožňuje pozvolný vstup do bazénu a relaxační lavice v hloubce 50 cm nabízí příjemné posezení. Lavici je dále možno doplnit o perličkovou lázeň. Lehátka po stranách nabízí možnost odpočinku přímo pod vodní hladinou. I tak zůstává k dispozici dostatečně velká koupací zóna ve zbylé části bazénu.

 • Délka: 6,20 m
 • Šířka: 3,00 m
 • Hloubka: 1,50 m

Victoria

Novinka pro rok 2015. Obdélníkový bazén s velkým vnitřním prostorem. Bazén je vybaven oboustranným pohodlným rohovým schodištěm, ideálním pro zastřešení s bočním vstupem. V čele bazénu je relaxační lavice s možností instalace perličkové lázně a hydromasáže.

 • Délka: 7,40 m
 • Šířka: 3,60 m
 • Hloubka: 1,50 m

Laka

Novinka pro rok 2014. Obdélníkový bazén velkých rozměrů s oboustranným rohovým schodištěm, které minimálně ubírá plochu bazénu a zároveň plní funkci pohodlného vstupu do bazénu. Schodiště je propojeno pohodlnou relaxační lavicí s možností instalace perličkové lázně a hydromasáže.

 • Délka: 7,80 m
 • Šířka: 3,70 m
 • Hloubka: 1,50 m

Orlík

Bazén Orlík je velký osmimetrový bazén, nabízející příjemný vnitřní prostor pro vodní aktivity. Bazén je vybaven širokým pohodlným schodištěm, které nabídne příjemné posezení a relaxaci.

 • Délka: 7,90m
 • Šířka: 3,30m
 • Hloubka: 1,45m

Slapy

Obdélníkový bazén středních rozměrů s oboustranným rohovým schodištěm, které minimálně ubírá plochu bazénu a zároveň plní funkci pohodlného vstupu do bazénu. Schodiště je propojeno pohodlnou relaxační lavicí s možností instalace perličkové lázně a hydromasáže.

 • Délka: 6,20m
 • Šířka: 3,00m
 • Hloubka: 1,50 m

Kaspik

Novinka pro rok 2015. Obdélníkový bazén srovnatelné velikosti jako bazén Slapy s plnohodnotným pohodlným schodištěm, které je možno vybavit perličkovou lázní.

 • Délka: 6,35m
 • Šířka: 3,05m
 • Hloubka: 1,40m

Seč

Bazén Seč středních rozměrů ve kterém si lze užít spoustu vodních aktivit. Bazén je vybaven širokým pohodlným schodištěm, které nabídne příjemné posezení a relaxaci.

 • Délka: 6,50 m
 • Šířka: 3,00 m
 • Hloubka: 1,35 m

Lipno

Nejmenší typ bazénu určený do míst s velmi omezeným prostorem, díky malé hloubce je méně náročný na zabudování do terénu. Navzdory své velikosti je bazén je vybaven širokým a pohodlným schodištěm, které nabízí příjemné posezení a relaxaci, možnost instalace perličkové lázně a pohodlný vstup do bazénu.

 • Délka: 5,20m
 • Šířka: 3,00m
 • Hloubka: 1,15m

Perličková lázeň

Perličková lázeň se využívá jak k léčebným účelům, tak jako relaxační procedura. Do vody jsou pomocí stlačeného vzduchu kompresorem vháněny jemné vzduchové perličky s masážním efektem. Pomáhá při odbourání stresu, bolestech kloubů, páteře, regeneraci svalstva, poruchách spánku, zlepšuje krevní oběh. Má příznivý vliv i na celulitidu a posiluje celkovou obranyschopnost těla. Je také vhodnou relaxační procedurou pro děti. Perličkové lázně instalujeme do prostoru schodiště, lavice či lehátka dle daného typu bazénu.

Masážní trysky

Užívejte si příjemných účinků hydromasáže a nechte si do bazénu nainstalovat hydromasážní trysky, kde dochází ke sloučení silného proudu vody a vzduchu. Hydromasáž zlepšuje krevní oběh, zmírňuje napětí svalů, pocit únavy a vyčerpanosti, uvolňuje ramena, záda, kříž a nohy.

Protiproud

Užívejte si příjemných účinků hydromasáže a nechte si do bazénu nainstalovat hydromasážní trysky, kde dochází ke sloučení silného proudu vody a vzduchu. Hydromasáž zlepšuje krevní oběh, zmírňuje napětí svalů, pocit únavy a vyčerpanosti, uvolňuje ramena, záda, kříž a nohy.

Osvětlení

Zažijte jedinečnou atmosféru, kterou Vám nabídne v teplých večer osvětlený bazén. Venkovním osvětlením jej nelze nahradit, prosvětlená vodní hladina vás vybízí k příjemnému posezení u bazénu i ke koupání ve večerních hodinách.

Madla

Pro účely rehabilitace a vodního cvičení Vám do bazénu můžeme nainstalovat nerezová madla. Madla se kotví přímo do bazénové stěny a umísťují se například k masážním tryskám nebo k protiproudu. Venkovní madla jsou určena k usnadnění vstupu do bazénu osobám s pohybovým omezením.

Laminátové kompozitní bazény

Vlastní bazén na zahradě je ideálním řešením, jak si s rodinou užít dny plné slunce a odpočinku. Naše bazény Vám umožní relaxaci, rehabilitaci i aktivní plavání dle libosti. Díky více jak 25-ti letým zkušenostem, důslednému dbání na kvalitu a moderním technologiím Vám zajistíme dlouhodobou radost z Vašeho bazénu.

Využijte naší nabídky doplňkové výbavy a vytvořte si z bazénu domácí wellnes, tréninkové centrum, místo stvořené k relaxaci. Nechte se hýčkat vodní či vzduchovou masáží, vybavte bazén madly pro rehabilitační cvičení, prosvětlete vodní hladinu, využijte k plavání výkonných protiproudů. Pomůžeme Vám s vhodnou výbavou bazénu, aby odpovídal Vašim představám. Náš program kompletního řešení Vám umožní víc než jen koupání v několika slunečných týdnech.

Naše bazény jsou vhodné jak pro vnitřní tak pro venkovní instalace, jsou k dispozici v rozměrech od 3x2m po 11x4m. Jedinečné povrchové úpravy udělají z bazénu výrazný designový prvek Vaší zahrady. Bazén nemusí být jen modrý, seznamte se s naší nabídkou barevných provedení.

Osm vrstev k Vaší spokojenosti

Bazény jsou vyrobeny z osmi základních vrstev, kdy každá tvoří důležitý detail v celkové skladbě tělesa bazénu, nezbytný pro jeho správnou funkci a dlouhou životnost.

Povrchové úpravy

Pro povrchovou úpravu bazénů používáme speciální materiály té nejvyšší kvality.

U těchto materiálů je samozřejmostí stabilizace vůči UV záření a vysoká odolnost proti chlorované vodě. Standardně se bazény vyrábějí v modré barvě, na přání však může být barevné provedení jakékoliv.

 

Granitová povrchová úprava

Granitový dekor na povrchu bazénu představuje vzhledově luxusní záležitost. Automaticky je vyroben ve variantě odolnější teplé vodě. Granitový povrch lze dle přání zákazníka vyrábět v různých barevných kombinacích.

Povrch bazénu G01
Tmavě modrý povrch bazénu s výrazným perleťovým efektem. Voda bude v bazénu s tímto povrchem průzračná bez zabarvení.

Povrch bazénu G03
Světle šedý povrch bazénu s výraznějším perleťovým efektem s drobnými prvky granitu. Voda bude v bazénu s tímto povrchem zabarvená do krásné světle modré.

Povrch bazénu G04
Pískovcově zlatavý povrch bazénu s výraznějším perleťovým efektem s drobnými prvky granitu. Voda bude v bazénu s tímto povrchem zabarvená do světle zeleného odstínu.

Povrch bazénu G06
Bílý povrch bazénu s decentním perleťovým efektem s přidaným modrým granitem. Voda bude v bazénu s tímto povrchem zabarvená do světle modrého odstínu.

Povrch bazénu G07
Šedý povrch bazénu s decentním perleťovým efektem a výrazným granitovým dekorem. Voda bude v bazénu s tímto povrchem zabarvená do modrého odstínu.

Povrch bazénu G10
Modrý povrch bazénu s decentním perleťovým efektem a výrazným granitovým dekorem. Voda bude v bazénu s tímto povrchem průzračná bez zabarvení.

Zateplení bazénů

Způsob provedení

Zateplení bazénů realizujeme kompaktním, absolutně nenasákavým nástřikem tvrdou polyuretanovou pěnou. Touto pěnou je zaizolováno i veškeré příslušenství (skimmer, trysky, světla, potrubí, atd.), kterým je bazén osazen, neboť nástřik se provádí až poté, co se bazén požadovaným příslušenstvím osadí.

Tepelně – izolační vlastnosti

Na stěně bazénu je tedy vytvořena tepelně izolační vrstva bez jakýchkoliv spár, spojů a tepelných mostů, které po technické stránce nelze dosáhnout žádným jiným způsobem.

Tepelně – izolační vlastnosti

Nástřik bazénu polyuretanovou pěnou má kromě výborných tepelně-izolačních vlastností také přednosti z konstrukčního hlediska. Takto zateplený bazén se nemusí obetonovávat, stačí jej pouze zasypat soudržnou zeminou.